Vírivky SunSpa
Vírivky SunSpa
Vírivky SunSpa
Vírivky SunSpa
Vírivky SunSpa
Vírivky SunSpa
Vírivky SunSpa

Často kladené otázky pri kúpe vírivky

Vírivky SunSpa
Môžem používať vírivky celý rok?
Samozrejme! Mnohí ľudia nám porozprávali o zážitkoch zimného horúceho kúpeľa. Nie je nič lepšie ako sedieť v teple, nechať sa masírovať a sledovať pri tom nočnú oblohu.
Akú starostlivosť vyžaduje vírivka?
Moderné vírivky sú konštruované tak, aby ich používanie bolo pre zákazníka čo najjednoduchšie. Vírivka sa filtruje každý deň minimálne 4 hodiny. Počas filtrácie je voda dezinfikovaná výkonným ozonátorom, ktorý vyhubí až 90% všetkých živých organizmov. Tým sa váš čas strávený starostlivosťou o vírivku obmedzí na cca 1 minútu týždenne. A je na vás, či si vyberiete doplnkovú dezinfekciu na báze chlóru, brómu alebo aktívneho kyslíka. Zo skúseností našich zákazníkov sme sa dozvedeli, že nepoužívajú žiadnu doplnkovú dezinfekciu a vodu vo vírivke menia iba raz za rok. Toto však neodporúčame, nakoľko z hygienických dôvodov by sa mala voda vymieňať raz za 3-4 mesiace. Základná dezinfekcia, ako i odborné zaškolenie, sú u nás samozrejmosťou.
Je potrebný pravidelný platený servis počas trvania záruky?
Ani počas trvania záruky, ani po jej skončení nie je potrebné, aby sme vás opätovne navštívili. Vypustenie, vyčistenie a napustenie vírivky, ako aj starostlivosť o vodu, zvládajú takmer všetci naši zákazníci sami. Pre tých pohodlneších sme tu, samozrejme, vždy pripravení s našimi servisnými službami.
Akú výhodu má obklad z kompozitných materiálov?
Hlavnou výhodou sú minimálne náklady na údržbu pri zachovaní štruktúry imitujúcej drevo. Na rozdiel od drevených obkladov, ktoré treba pre pekný vzhľad každoročne brúsiť a natierať, syntetický obklad stačí opláchnuť vodou, prípadne preleštiť renovačným prostriedkom.
Sú vírivky vhodné do interiéru alebo exteriéru?
Vírivky je možné použiť kdekoľvek. Všetky vírivky sú vybavené pre celoročné využitie v exteriéri. V prípade inštalácie do obmedzených priestorov je potrebné vyberať model, ktorý dokáže prejsť cez všetky stavebné otvory. V našej ponuke nechýbajú modely, ktoré je možné prepravovať i cez 80 cm vnútorné dvere.
Aké sú približné náklady na prevádzku vírivky?
Nízke náklady na prevádzku vírivky sú pre našich zákazníkov prioritou. Aj preto sme pre vás vyvinuli termoizolačný SpaThermSystem® . Štyri izolačné vrstvy, CFC-PU pena, alumíniová fólia ale aj využívanie zvyškového tepla z čerpadiel prispievajú k pomalšiemu ochladzovaniu vírivky. To znižuje počet ohrevových cyklov a prevádzkovú dobu elektroohrevu, čo v konečnom dôsledku znamená nižší účet za elektrinu.
Denné prevádzkové náklady sa u našich zákazníkov pohybujú medzi 0,50 - 1,50 €*.
Podrobnejšie merania nájdete pri konkrétnych modeloch víriviek.
* Neplatí pre komerčne využívané vírivky.
Vírivky SunSpa
Ako riešiť prívod vody?
Vírivky SunSpa sa napúšťajú pomocou záhradnej hadice. Nie je potrebná vodoinštalačná prípojka.
Ako vypustiť vírivku?
Pre vypustenie vírivky nie je potrebné demontovať bočné panely vírivky. Priamo na obale vírivky je umiestnený výpustný ventil na ktorý sa napojí záhradná hadica priemeru 1". Vírivku je možné vyčerpať i pomocou ponorného čerpadla.
Potrebuje vírivka špeciálny podklad?
Naplnená vírivka dosahuje záťaž cca 380 kg/m2 čo si vyžaduje vytvoriť adekvátny podklad. Tým môže byť betónová platňa hrúbky 6-10 cm, zámková dlažba, prípadne vydláždená terasa. Povrch musí byť rovný a pevný. V prípade drobných nerovností je možné pod vírivku osadiť tvrdený polystyrén hrúbky 2-5 cm, ktorý navyše zvyšuje tepelnú izoláciu.
Je možné vírivku zabudovať do terénu.
Áno, mnohí zákazníci využívajú i túto možnosť. Návrh realizácie a výška nákladov závisí od konkrétnej náročnosti. V prípade záujmu vám radi vypracujeme cenovú ponuku s realizáciou "na kľúč".
Koľko váži vírivka?
Prázdna vírivka váži, v závislosti od modelu, 200-350 kg. Ak pripočítate váhu vody a osôb, tak celková hmotnosť môže prekročiť aj 2 tony. Pri projektovaní terasy, prípadne ak zvažujete inštaláciu na vyšších poschodiach, počítajte s celkovou maximálnou záťažou 380 kg/m2.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Napíšte nám!

Vaše meno:
Telefón alebo e-mail:
Vaša otázka:
Ako často treba meniť vodu vo vírivke?
Pravidelná filtrácia, dezinfekcia ozónom a správne dávkovanie chémie zabezpečia, že vodu vo vírivke stačí meniť raz za 3-4 mesiace.
230V alebo 380V?
Menšie modely víriviek je možné pripojiť aj na jednofázový prúd 230 V, ale väčšie vírivky vyžadujú napájanie na trojfázový prúd 380 V. V prípade celkovej energetickej náročnosti je možné prispôsobiť každý model aj na trojfázový prúd 380 V.

Pre pripojenie na 230-240 V sa vyžaduje zabezpečiť:
  • Prívodný kábel CYKY 3 x 2,5 mm2(3x4mm2 ak je bod pripojenia ďalej ako 25m)
  • Samostatný jednopólový istič charakteristiky C 16A/1/C + prúdový dvojpólový chránič 16A/2/0,03A (30mA)
Pre pripojenie na 380V je potrebné zabezpečiť:
  • Prívodný kábel CYKY 5C x 2,5 mm2(5x4mm2 ak je bod pripojenia ďalej ako 25m)
  • Napojenie cez trojpólový istič charakteristiky C 3x16A + prúdový trojpólový chránič 25A/3/0.03A
Pre oba typy inštalácie platí:
  • Prívodný kábel ponechať s 5m voľným koncom pri mieste inštalácie.
Ak budete mať akékoľvek otázky, nejasnosti, prípadne potrebujete riešiť atypické situácie, kontaktujte nás. Vždy vám radi a ochotne poradíme.


Vírivky SunSpa - Partneri
©SUNSPA - Vírivky SunSpa - All rights reserved | Kontaktný formulár
Webdesign by HypoStudio